TE Connectivity CFR16J2M2
Through Hole Carbon Film Resistor, Cfr Series, 2.2 Mohm, 250 Mw, - 5%, 200 V, Axial Leaded
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity CFR16J2M2.
Farnell
Datasheet4 páginas2 anos atrás
Datasheet1 páginas15 anos atrás
Electro Sonic
Master Electronics
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
SímboloPegada
3DBaixar
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2009-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Peças relacionadas
Stackpole ElectronicsCF14JT2M20
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -1500ppm/C 2.2MOhm 0.25W 1/4W
Stackpole ElectronicsCF14JT2M40
Res Carbon Film 2.4M Ohm 5% 0.25W(1/4W) -1500ppm/C to 0ppm/C Conformal Coated AXL T/R
Stackpole ElectronicsCF14JT2M00
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -1500ppm/C 2MOhm 0.25W 1/4W
Stackpole ElectronicsCFM14JT2M20
CFM FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -1500ppm/C 2.2MOhm 0.25W 1/4W
Stackpole ElectronicsCF12JT2M20
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -1500ppm/C 2.2MOhm 0.5W 1/2W
Stackpole ElectronicsCFM12JT2M20
CFM Series 0.5 W 2.2 MOhm ±5 % 0 to -1500 ppm/°C Axial Lead Carbon Film Resistor
Yageo GroupCFR-25JB-52-2M2
2.2 MOhms 5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
Yageo GroupCFR-25JT-52-2M2
Axial FIXED RESISTOR CFR 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm 0.25W 1/4W 2.2MOhm 0/ -1500ppm/C
Yageo GroupCFR-25JT-52-2M
CFR FIXED RESISTOR Axial through hole resistor ±5% 0/ -1500ppm/C 2MOhm 0.25W 1/4W
Descrições
Descrições de TE Connectivity CFR16J2M2 fornecidas pelos seus distribuidores.
Res Carbon Film 2.2M Ohm 5% 1/4W -1200ppm/°C to 0ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
RESISTOR, CARBON FILM, RES 2.2 MEGOHMS, PWR-RTG 0.25 W, TOL 5%, AXIAL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 2.2e+06ohm, 200V, 5% +/-Tol, -1200, 0ppm/Cel, Through Hole Mount
RES, 2M2, 5%, 250MW, AXIAL, CARBON FILM; Resistance: 2.2Mohm; Product Range: CFR Series; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case Style: Axial ; Available until stocks are exhausted Alternative available
Special Order: CFR16 5% 2M2 Resistance Value: 2.2M Ω Element Type: Thin Film Carbon Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Power Rating: .25 W Through-Hole Resistor | 2.2M Ω Thin Film General Purpose Resistor | Part Number: CFR16J2M2 | Internal Number: 6-1623927-6 | Alias Number: CFR16J2M2JIT | TE Connectivity | NEOHM