TE Connectivity 36502A8N2JTDG
Inductor High Frequency Chip Unshielded Wirewound 0.0082uH 5% 250MHz 50Q-Factor 0.6A 0.12Ohm DCR 0805 T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity 36502A8N2JTDG.
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-2.30%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
8,106
Authorized Distributors
6
Inductance
8.2 nH
8.2 nH
8.2 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
600 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
120 mΩ
120 mΩ
120 mΩ
Q Factor
50
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
250 MHz
Introduction Date2005-12-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Peças relacionadas
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Inductor RF Chip Wirewound 8.2nH 5% 100MHz 25Q-Factor 540mA 140mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 7.5nH 5% 100MHz 25Q-Factor 570mA 130mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor Chip Wirewound 8.2nH 5% 250MHz 25Q-Factor Ceramic 680mA 104mOhm DCR 0402 T/R
Inductor RF Wirewound 0.0082uH 5% 250MHz 30Q-Factor Alumina 0.7A 0.1Ohm DCR 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.0087uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Fixed Inductor 0402 8.2nH ±5% 680mA 100mΩ 4.4GHz 25@250MHz
Ind Chip Wirewound 8.2nH 5% 250MHz 31Q-Factor Ceramic 700mA 0603 T/R
Wurth Elektronik744765082A
250MHz 4.4GHz 680mA 25@200MHz 8.2nH 104m¦¸ ¡À5% 0402 1mm*550¦Ìm*600¦Ìm
Descrições
Descrições de TE Connectivity 36502A8N2JTDG fornecidas pelos seus distribuidores.
INDUCTOR, HIGH FREQUENCY, IND 8200 PH, TOL 5%, CUR-RTG 0.6 A, SMT, 0805
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 5%, 1 Element, SMD, 0805
INDUCTOR, 8N2, 5%, 0805 CASE; Inductance: 8.2nH; Product Range: 36502A Series; DC Current Rating: 600mA; High Frequency Inductor Case: 0805 [2012 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.12ohm; Inductanc
3650 0805 8.2nH 5% 2K RL Inductance: .0082 µH Inductor Type: High Frequency Current Rating (Max): 600 mA DC Resistance: .12 Ω Package Size Code: 0805 0.0082 µH High Frequency 600 mA .12 Ω | High Frequency & Rf Inductor | Part Number: 36502A8N2JTDG | Internal Number: 2-1624113-7 | TE Connectivity | Sigma