TDK MHQ1005P8N2JTD25
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TDK MHQ1005P8N2JTD25.
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
Stock
82,291
Inductance
8.2 nH
8.2 nH
8.2 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
550 mA
550 mA
550 mA
DC Resistance (DCR)
160 mΩ
240 mΩ
240 mΩ
Q Factor
23
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
100 MHz
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-11-01
Peças relacionadas
General Purpose Inductor, 0.0075uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
INDUCTOR, 7.5NH, 0.6A, +/-5%, 4GHZ; Product Range:TDK - MHQ-P Series; Inductance
7.5 nH Unshielded Multilayer Inductor 600 mA 160mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Inductor RF Chip Wirewound 8.2nH 5% 100MHz 25Q-Factor 540mA 140mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 7.5nH 5% 100MHz 25Q-Factor 570mA 130mOhm DCR 0402 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Descrições
Descrições de TDK MHQ1005P8N2JTD25 fornecidas pelos seus distribuidores.
100MHz 3.6GHz 550mA 23@250MHz 8.2nH 160m¦¸ ¡À5% 0402 1mm*600¦Ìm*600¦Ìm
FIXED IND 8.2NH 550MA 160MOHM SM
SMD / SMT Inductors (Coils), L=8.2nH, L x W x T :
FIXED IND 8.2NH 550MA 160 MOHM
ROHS3Compliant Multilayer Active WRAPAROUND Multilayer Inductor -55C~125C 3.6GHz 160mOhm Max 8.2nH