TDK FK18X7R2A472KN006
卤10% 100V 4.7nF X7R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
NRND
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TDK FK18X7R2A472KN006.
TDK
Datasheet22 páginas13 anos atrás
IHS
Stock
15,479
Authorized Distributors
1
Capacitance
4.7 nF
4.7 nF
4.7 nF
Case/Package
1610
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Descrições
Descrições de TDK FK18X7R2A472KN006 fornecidas pelos seus distribuidores.
Mlcc,x7R,100V,4.7Nf,±10%,2.5Mm/Ammo Pack Rohs Compliant: Yes |Tdk FK18X7R2A472KN006
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=4.7nF, LxWxT:4x5.5x2.5mm, Lead pitch:2.5mm
Ceramic Capacitor, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0047uF, Through Hole Mount, 1610