TDK B32653A6104J000
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TDK B32653A6104J000.
TDK
Datasheet61 páginas5 anos atrás
IHS
Ciiva
EPCOS
Farnell
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2000-09-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Peças relacionadas
Yageo GroupR76PN31004030J
Yageo GroupR75PI31004030J
PanasonicECW-FA2J104JQ
Ecwf(A), Met Polyprop Film Cap, Rad Lead Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECW-FA2J104JQ
PanasonicECW-FA2J104JB
Cap Film 0.1uF 630V PP 5% (18.2 X 5.2 X 15.4mm) Radial 7.5mm 105C Bulk
Descrições
Descrições de TDK B32653A6104J000 fornecidas pelos seus distribuidores.
Metallized Polypropylene Capacitors (MKP/MFP), 0.1uF, 630V DC, 6mm(W) x 15mm(H) x 26.5mm(L)
FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 5% 100nF 250V
FILM CAP MKP BOX 0.1µF 5% 630Vdc LS 22.5mm
CAPACITOR, 0.1UF 630V CAPACITOR, 0.1UF 630V; CAPACITANCE:0.1UF; VOLTAGE RATING, AC:250V; VOLTAGE RATING, DC:630V; CAPACITOR DIELECTRIC TYPE:POLYPROPYLENE; TOLERANCE, :5%; TOLERANCE, -:5%; TEMP, OP. MAX:100(DEGREE C); TEMP, OP. ;ROHS COMPLIANT: YES
CAPACITOR, 0.1UF, 630V; SVHC:Dibutyl phthalate; Capacitance:0.1µF; Tolerance, Capacitance:± 5%; Voltage, Rating:630V dc; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene; Case Style:Radial; Lead Spacing:22.5mm; Termination Type:Radial Leaded; Temp, Op. Max:100°C; Temp, Op. Min:-55°C; Climatic Category:55/100/56; Dielectric Material:; External Depth:15mm; External Length / Height:26.5mm; Flammability Rating:UL94V-0; Operating Temperature Range:-55°C to +100°C; Terminal Type:Radial Leaded; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating, AC:250V; Voltage Rating, DC:630V; Width, External:6mm