Taiwan Semiconductor P6KE100CA
Diode TVS Single Bi-Directional 85.5V 600W 2-Pin DO-15
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Taiwan Semiconductor P6KE100CA.
IHS
Datasheet8 páginas4 anos atrás
Datasheet3 páginas14 anos atrás
Datasheet4 páginas18 anos atrás
Farnell
Taiwan Semiconductor
Future Electronics
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+11.53%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
69,702
Authorized Distributors
6
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
100 V
100 V
100 V
Clamping Voltage
137 V
137 V
137 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
4.5 A
4.4 A
4.4 A
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-06-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Peças relacionadas
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 85.5V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
BournsSMBJ78CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 78V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
Diodes Inc.SMBJ78CA-13-F
SMBJ Series 78 V 600 W Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AA
DIODE, TVS, 600W, 110V, BIDIRECTIONAL, DO-214AA-2; TVS Polarity:Bidirectional; R
LittelfuseSMBJ100CA
SMBJ Series 5 W 123 V Bi-Directional Surface Mount TVS Diode - SMB
TVS Diode, TRANSZORB SMBJ Series, Bidirectional, 9 V, 15.4 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
Descrições
Descrições de Taiwan Semiconductor P6KE100CA fornecidas pelos seus distribuidores.
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 85.5V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, DO-15
P6KE Series 600 W 137 V Bi-Directional Transient Voltage Suppressor - DO-204AC
600W 100V 5% Bidirectional TVS
Taiwan Semiconductor TVS, 137V, , DO-15, 95V
TVS DIODE, 600W, 85.5V, BIDIR, DO-204AC; Product Range:P6KE Series; TVS Polarity:Bidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm:85.5V; Clamping Voltage Vc Max:137V; Diode Case Style:DO-204AC; No. of Pins:2Pins; Breakdown Voltage RoHS Compliant: Yes