STMicroelectronics SM6T22CAY
SM6TY Series 600 W 22 V Bi-Directional SMT Automotive Transil Diode - DO-214AA
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para STMicroelectronics SM6T22CAY.
ODG (Origin Data Global)
Datasheet13 páginas8 anos atrás
HQonline
element14 APAC
STMicroelectronics
Farnell
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+3.51%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
SnapEDA
Pegada
Baixar
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Peças alternativas
Esta peça
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
22 V
22 V
Clamping Voltage
39.3 V
30.6 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
Peak Pulse Current
102 A
19.9 A
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date1980-01-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 25.6V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 23.1V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 20.5V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
BournsSMBJ24CA
TVS Diode, Bidirectional, 24 V, 600 W, 26.7 Vbr-32.6 Vbr, 38.9 Vcl, DO-214AA
BournsSMBJ22CA
16.9A 600W 35.5V 24.4V Bidirectional 22V SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
BournsSMBJ28CA
TVS Diode, SMBJ, Bidirectional, 28 V, 45.4 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
Descrições
Descrições de STMicroelectronics SM6T22CAY fornecidas pelos seus distribuidores.
AUTOMOTIVE 600 WATT TVS IN SMB Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 18.8V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
Transient Voltage Suppressor, Tvs, Transil Sm6T Series, Bidirectional, 18.8 V, Do-214Aa, 2, 20.9 V Rohs Compliant: Yes |Stmicroelectronics SM6T22CAY
DIODE, TVS, 600W, 20.9V, SMB; Product Range: Transil SM6T Series; TVS Polarity: Bidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm: 18.8V; Clamping Voltage Vc Max: 39.3V; Diode Case Style: DO-214AA; No. of Pins: 2Pins; Breakdown