Stackpole Electronics RNCF0402BKE40R2
RNCF Precision Thin Film Chip Resistor 0402 Size 40.2 Ohm 0.1% 0.063 W 25ppm/°C
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Stackpole Electronics RNCF0402BKE40R2.
IHS
Datasheet10 páginas2 anos atrás
Stackpole Electronics
Future Electronics
Master Electronics
Cadeia de suprimentos
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2014-03-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Yageo GroupRT0402BRD0740R2L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 40.2ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRT0402BRD0739RL
63mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 39Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0402BRD0737R4L
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0402 37.4Ohm 0.1% Paper T/R
Res Thick Film 0402 40.2 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 40.2ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Res Thick Film 0402 40.2 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrições
Descrições de Stackpole Electronics RNCF0402BKE40R2 fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 40.2ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RES PREC, 0402, 40.2 ohm, 0.1%, 25 ppm
RES SMD 40.2 OHM 0.1% 1/10W 0402