Eaton MS3112E22-55PZ
MIL Series Connector, 55 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Eaton MS3112E22-55PZ.
IHS
Datasheet76 páginas6 anos atrás
Arrow Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+88.89%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
108
Authorized Distributors
1
Gender
Male
Male
Number of Positions
55
Mount
Panel
Box, Flanges, Panel
Box, Flanges, Panel
Termination
Solder
Solder
Fastening Type
Bayonet
Bayonet
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Gold
Gold
Voltage Rating
Current Rating
7.5 A
7.5 A
7.5 A
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2019-08-12
Peças relacionadas
Circular Connector, Mil-C-26482G Series I, Plug, 55, Pin, Solder, Panel Mount
MIL Series Connector, 41 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
Amphenol IndustrialPT02E-20-41S(025)
MIL Series Connector, 41 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Solder Terminal, Receptacle
ITT / CannonKPT02E20-41SW
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 41 POS Solder ST Box Mount 41 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialPT03A-20-41P
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 41 POS Solder ST Jam Nut 41 Terminal 1 Port
Descrições
Descrições de Eaton MS3112E22-55PZ fornecidas pelos seus distribuidores.
Conn Circular PIN 55 POS Solder ST Flange Mount 55 Terminal 1 Port