ROHM MCR03EZPFX51R1
Res Thick Film 0603 51.1 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para ROHM MCR03EZPFX51R1.
IHS
Datasheet9 páginas5 anos atrás
_legacy Avnet
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
27,174
Authorized Distributors
0
Resistance
51.1 Ω
51.1 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1996-12-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descrições
Descrições de ROHM MCR03EZPFX51R1 fornecidas pelos seus distribuidores.
MCR FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 51.1Ohm 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 51.1ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603