Renesas X5163S8Z-2.7
Voltage Supervisor/Reset IC, Adjustable, 1 Channel, +2.63V, PDSO8
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Renesas X5163S8Z-2.7.
Integrated Device Technology
Datasheet22 páginas21 anos atrás
IHS
Renesas
iiiC
Intersil
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
99,694
Authorized Distributors
4
Case/Package
SOP
SOP
Number of Pins
8
Number of Voltages Monitored
1
Reset
Active Low
Active Low
Reset Timeout
100 ms
100 ms
Undervoltage Threshold
2.55 V
2.55 V
2.55 V
Overvoltage Threshold
2.7 V
2.7 V
2.7 V
Watchdog Timer
Yes
Yes
Min Supply Voltage
2.7 V
2.7 V
2.7 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2004-04-23
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 months ago)
LTB Date2023-01-22
LTD Date2023-07-22
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
Peças relacionadas
Voltage Supervisor, 1 Monitor, 2.55-2.7V Threshold, Active-High/Low, SOIC-8, Surface Mount, 5.5Vin
Analog DevicesMAX706RESA+T
Processor Supervisor 2.63V 1 Active Low/Push-Pull 8-Pin SOIC N T/R
CAT706RVI-GT3, VOLTAGE SUPERVISOR, 3 V, 3.6 V, 5 V, WDT, RESET INPUT, 8-PIN SOIC
Analog DevicesMAX706RCSA+
+3V Voltage Monitoring, Low-Cost, µP Supervisory Circuits
Processor Supervisor 2.625V 3V/3.3V/5V 8-Pin SOIC N Tube
Analog DevicesADM709RARZ
Processor Supervisor 2.63V 1 Active Low/Push-Pull Automotive 8-Pin SOIC N Tube
Descrições
Descrições de Renesas X5163S8Z-2.7 fornecidas pelos seus distribuidores.
Processor Supervisor 2.63V 1 Active High 8-Pin SOIC Tube
Processor Supervisor 2.63V 2.7V to 5.5V 8-Pin SOIC
Ic,serial Eeprom,2Kx8,cmos,sop,8Pin,plastic Rohs Compliant: Yes |Renesas X5163S8Z-2.7
CPU Supervisor with 16Kbit SPI EEPROM
Active Low DUAL GULL WING Not Qualified Simple Reset/Power-On Reset Supervisor 70C 5mA 100ms 4.9022mm