Panduit PN10-14F-L
Fork Terminal, 1/4 in Stud Size, 10 AWG, 600 V, Nylon Insulated, Yellow, Crimp Termination Only
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panduit PN10-14F-L.
IHS
Datasheet1 páginas14 anos atrás
JRH Electronics
Sager Electronics
DigiKey
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-6.22%
Peças alternativas
Esta peça
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
7,798
Authorized Distributors
6
Gender
Pitch
Number of Positions
Number of Rows
Mount
Free Hanging
Free Hanging
Contact Plating
Tin
Tin
Housing Material
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMX
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.90.40.00
Introduction Date1999-04-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
PanduitPV22-6F-CY
Terminal Standard Fork; Vinyl-Insulated; 600V; 26 to 22 AWG; No. 6
InsulKrimp Spade Tongue Terminal for 10-12 AWG Wire
PanduitPV22-4F-CY
Terminal Standard Fork; Vinyl-Insulated; 600V; 26 to 22 AWG; No. 4
PanduitPV10-10F-E
Fork Terminal vinyl insulated funnel entry 14 10 AWG 10 stud size convenience package.
TE Connectivity2-32588-1
Spade Tongue Terminal 10-12AWG Copper Yellow 27.81mm Tin T/R
Avikrimp Spade Tongue Terminal for 10-12 AWG Wire
Descrições
Descrições de Panduit PN10-14F-L fornecidas pelos seus distribuidores.
Fork Terminal nylon insulated 12- 10 AWG 1/4 stud size standard package.