Pancon Corporation CT100F28-2-D
Conn IDC Connector F 2 POS 2.54mm IDT RA Cable Mount Bag
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Pancon Corporation CT100F28-2-D.
IHS
Datasheet2 páginas15 anos atrás
JRH Electronics
Master Electronics
Electro Sonic
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-100%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
2
Gender
Female
Female
Pitch
2.54 mm
Number of Positions
2
Number of Rows
1
Mount
Cable
Cable
Contact Plating
Tin
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2010-06-24
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-02-03
LTD Date2020-02-03
Descrições
Descrições de Pancon Corporation CT100F28-2-D fornecidas pelos seus distribuidores.
Board Connector, 2 Contact(s), 1 Row(s), Female, 0.1 inch Pitch, IDC Terminal, Locking, Clear Insulator
2 Pos IDC 28 AWG Through Connector connector
Mas-Con Thru Connectors - 100 Series - 28 AWG