Panasonic ERJP06F37R4V
Res Thick Film 0805 37.4 Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERJP06F37R4V.
Newark
Datasheet8 páginas11 anos atrás
Datasheet6 páginas8 anos atrás
Master Electronics
TME
Burklin Elektronik
Farnell
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Peças relacionadas
PanasonicERJ6ENF37R4V
Res Thick Film 0805 37.4 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/°C Molded SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 37.4 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805FR-0737R4L
Res Thick Film 0805 37.4 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 37.4 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 37.4ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Resistor, Thick Film Chip; 37.4 Ohms; Case 0805; 0.125W; +/-1%; SMD; 100ppm/K; 150V
Descrições
Descrições de Panasonic ERJP06F37R4V fornecidas pelos seus distribuidores.
Res Thick Film 0805 37.4 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
ERJ Series 0805 37.4 Ohm 0.5 W ±1 % ±100 ppm/°C Anti-Surge Thick Film Resistor
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 37.4 Ω, 0.5 W, ±1 %, ERJP06F37R4V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 37.4ohm, 400V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 37.4 ½, 1 %, 0.5 W
Panasonic SCT
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.5W 1/2W 37.4Ohm ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 0805 37.4ohms 0.5W 1% AEC-Q200
SMD Thick Film 0805 0,5W 1% 37R4
Panasonic ERJP06F37R4V - Small & High Power Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 37.4 Ohm, 500 Mw, - 1%, 400 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-P06F37R4V
RES, 37R4, 1%, 0.5W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 37.4ohm; Product Range: ERJP06 Series; Voltage Rating: 400V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance To