Panasonic ERJ3GEYJ184V
Res Thick Film 0603 180K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERJ3GEYJ184V.
Upverter
Datasheet0 páginashá 0 anos
Newark
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
Peças relacionadas
Res Thick Film 0603 180K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603JR-07180KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 180kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603JR-13180KL
Res Thick Film 0603 180K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0603JR-07180KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 180000ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Descrições
Descrições de Panasonic ERJ3GEYJ184V fornecidas pelos seus distribuidores.
RESISTOR, THICK FILM, RES 180 KILOHMS, PWR-RTG 0.1 W, TOL 5%,SMT,0603,CUT TAPE
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 180000ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 180kOhm ±200ppm/C
Panasonic ERJ3GEYJ184V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 1.6 x 0.8 x 0.45 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Housing type: 0603 Resistor type: Thick Film Power Rating: 100 mW Rated voltage: 75 V Resistance: 180 kOhm
RESISTOR, 0603, 180K 5%, 0.1W; Product Range:PANASONIC - ERJ Series Thick Film Chip Resistor; Resistance:180kohm; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Voltage Rating:75V; Resistor Mounting:SMD