Panasonic ERJ2GEJ912X
Res Thick Film 0402 9.1K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERJ2GEJ912X.
Datasheet0 páginashá 0 anos
Datasheet6 páginas7 anos atrás
JRH Electronics
Farnell
TME
Arrow Electronics
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Peças relacionadas
Res Thick Film 0402 9.1K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 9.1K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-2GEJ103X
Res Thick Film 0402 10K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-2GEJ822X
Res Thick Film 0402 8.2K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity1622826-4
Res Thick Film 0402 10K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 10K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrições
Descrições de Panasonic ERJ2GEJ912X fornecidas pelos seus distribuidores.
Thick Film Chip Res, 0402, 1/16W 5%; 9.1Kohm, 7 Inch Reel Rohs Compliant: Yes
ERJ Series 0402 9.1 kOhm 0.1 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 9100ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.1W 1/10W 9.1kOhm ±200ppm/C
THICK FILM SMNT FIXED RESISTOR 0402 CASE 9100OHM +/-5% 0.1W +/-200PPM/C
Thick Film Chip Resistor, 9100 ½, 5 %, 0.1 W
Panasonic SCT
SMD Resistor 0402 0.1W 5% 9K1 Taped
Panasonic ERJ2GEJ912X - General Purpose Chip Resistors
RESISTOR THICK FILM, 9.1KOHM, 5%, 0402; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:9.1kohm; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:0402 [1005 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Voltage Rating:50V; Packaging:Cut Tape; MSL:-; SVHC:Diboron trioxide (19-Dec-2012); SVHC (Secondary):Lead monoxide (lead oxide) (19-Dec-2012)