Panasonic ERJ2GEJ2R4X
Res Thick Film 0402 2.4 Ohm 5% 1/10W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERJ2GEJ2R4X.
Newark
Datasheet0 páginashá 0 anos
Datasheet6 páginas7 anos atrás
Datasheet0 páginashá 0 anos
Master Electronics
TME
Farnell
Arrow Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
Restocked
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Peças relacionadas
Res Thick Film 0402 2.4 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0402JR-072R4L
Res Thick Film 0402 2.4 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 2.4 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/°C Molded SMD Automotive Punched Paper T/R
Yageo GroupRC0402JR-072R2L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±5% ±200ppm/℃ 2.2Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 2.2 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0402JR-072R2L
Res Thick Film 0402 2.2 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descrições
Descrições de Panasonic ERJ2GEJ2R4X fornecidas pelos seus distribuidores.
Avnet Japan
100mW Thick Film Resistors ±5% -100ppm/℃~+600ppm/℃ 2.4Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 2.4 Ohm 5% 0.1W(1/10W) -100ppm/C to 600ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Thick Film Chip Res, 0402, 1/16W 5% 2.4ohm, 7 inc
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 2.4ohm, 50V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thick Film Chip Resistor, 2.4 ½, 5 %, 0.1 W
Panasonic SCT
RESISTOR 2.4 OHM 1/10W 5% 0402
SMD Resistor 0402 0.1W 5% 2R4 Taped
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.1W 1/10W 2.4Ohm -100/ +600ppm/C
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 2.4 Ohm, 100 Mw, - 5%, 50 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-2GEJ2R4X
Panasonic ERJ2GEJ2R4X - General Purpose Chip Resistors
RESISTOR THICK FILM, 2.4OHM, 5%, 0402; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:2.4ohm; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:0402 [1005 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:-100ppm/°C to +600ppm/°C; Voltage Rating:50V; Packaging:Cut Tape; MSL:-; SVHC:Diboron trioxide (19-Dec-2012); SVHC (Secondary):Lead monoxide (lead oxide) (19-Dec-2012)