Panasonic ERJ-U08F1800V
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 180ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERJ-U08F1800V.
Panasonic
Datasheet3 páginas8 anos atrás
Newark
Electro Sonic
Farnell
Burklin Elektronik
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-100%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
32,668
Authorized Distributors
6
Resistance
180 Ω
180 Ω
180 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan
Peças relacionadas
PanasonicERJ8ENF1800V
Res Thick Film 1206 180 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206FR-07180RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 180Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1206FR-07180RL
TE ConnectivityCRG1206F180R
Res, 180R, 1%, 0.25W, 1206, Thick Film Rohs Compliant: Yes |Neohm Te Connectivity CRG1206F180R.
Descrições
Descrições de Panasonic ERJ-U08F1800V fornecidas pelos seus distribuidores.
ERJU SERIES THICK FILM RESISTOR 1206 CASE 180OHMS +/-1% 0.25W +/-100PPM/DEGC
RES THKFLM ANTI-SULFURATED 1206 180 OHM 1% SMD
Thick Film Resistors - SMD 1206 1% 180ohm Anti-Sulfur AEC-Q200
1206 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 1206 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 180OHM
Panasonic ERJU08F1800V - Anti-Sulfurated Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 180 Ohm, 250 Mw, - 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJU08F1800V
RES, 180R, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 180ohm; Product Range: -; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (07-Jul-2017); Resistor Mounting: Surface Mount Device