Panasonic ERJ-PA3F95R3V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 95.3ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERJ-PA3F95R3V.
IHS
Datasheet9 páginas5 anos atrás
Panasonic
element14 APAC
Farnell
Burklin Elektronik
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Peças relacionadas
TE ConnectivityCRGH0603F100R
Res Thick Film 0603 100 Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Res Thick Film 0603 100 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive
PanasonicERJPA3F1000V
Res Thick Film 0603 100 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-PA3F88R7V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 88.7 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJPA3F1020V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 102 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Res Thick Film 0603 91 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrições
Descrições de Panasonic ERJ-PA3F95R3V fornecidas pelos seus distribuidores.
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 95.3 ½, 1 %, 0.25 W
Panasonic SCT
0603 New Anti-Surge Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJPA3F95R3V
0603 NEW ANTI-SURGE RESISTOR / 0603 NEW ANTI-SURGE RESISTOR 1% 95.3OHM
SMD Thick Film 0603 0,25W 1% 95R3
Panasonic ERJPA3F95R3V - Small & High Power Chip Resistors
RES, 95R3, 1%, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 95.3ohm; Product Range: ERJPA3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%