Panasonic ERJ-P03F21R0V
Res Thick Film 0603 21 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERJ-P03F21R0V.
IHS
Datasheet9 páginas5 anos atrás
Panasonic
Master Electronics
Farnell
element14 APAC
Peças relacionadas
PanasonicERJPA3F21R0V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 21 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
TE Connectivity / AMP8-1879507-9
Fixed Resistor, Thick Film, 0.2W, 22ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERJ-P03F22R0V
Res Thick Film 0603 22 Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJP03F22R1V
Res Thick Film 0603 22.1 Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 22 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 20 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descrições
Descrições de Panasonic ERJ-P03F21R0V fornecidas pelos seus distribuidores.
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 21 Ω, 0.2 W, ±1 %, ERJP03F21R0V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 21ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 21 ½, 1 %, 0.2 W
Panasonic SCT
RES, 21R, 1%, 0.2W, 0603, THICK FILM
Panasonic ERJP03F21R0V - Small & High Power Chip Resistors
RES, 21R, 1%, 0.2W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 21ohm; Product Range: ERJP03 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance Toler