Panasonic ERJ-8GEYJ300V
Res Thick Film 1206 30 Ohm 5% 0.25W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERJ-8GEYJ300V.
Panasonic
Datasheet0 páginashá 0 anos
JRH Electronics
Farnell
Burklin Elektronik
Jameco
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+390%
Resistance
30 Ω
30 Ω
30 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Peças relacionadas
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 30ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 30 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 33 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 27 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Surface Mount Thick Film Chip Resistor 1206 Case 27 Ohms 5% Tolerance 200 PPM
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 33ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Descrições
Descrições de Panasonic ERJ-8GEYJ300V fornecidas pelos seus distribuidores.
Resistor Thick Film 1206 30 Ohm 5% 1/4 Watt ±200ppm °C Surface Mount Punched Carrier Tape and Reel
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5%; 30Ohm, 7 Inch Reel Rohs Compliant: Yes
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 30ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 30Ohm ±200ppm/C
Panasonic ERJ8GEYJ300V - General Purpose Chip Resistors
RES, 30R, 5%, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 30ohm; Product Range: ERJ8G Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Te