Panasonic ERJ-8GEYJ270V
Res Thick Film 1206 27 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERJ-8GEYJ270V.
Panasonic
Datasheet0 páginashá 0 anos
Farnell
Master Electronics
Newark
Tendência de 3 meses:
-3.62%
Resistance
27 Ω
27 Ω
27 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Peças relacionadas
Res Thick Film 1206 27 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Surface Mount Thick Film Chip Resistor 1206 Case 27 Ohms 5% Tolerance 200 PPM
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 27Ohm 0.25W 1/4W
Res Thick Film 1206 27 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206JR-0727RL
Res Thick Film 1206 27 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Descrições
Descrições de Panasonic ERJ-8GEYJ270V fornecidas pelos seus distribuidores.
Avnet Japan
Resistor;Thick Film;Res 27 Ohms;Pwr-Rtg 0.25 W;Tol 5%;SMT;1206
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 27ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 27Ohm ±200ppm/C
Thick Film Chip Resistor, 27 ½, 5 %, 0.25 W
Panasonic SCT
Thick Film Resistors - Smd 1206 27Ohms 5% Aec-Q200
Panasonic ERJ8GEYJ270V - General Purpose Chip Resistors
Resistance:27ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250mW; Resistor Case / Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:ERJ-8GE Series; Voltage Rating:200V RoHS Compliant: Yes