Panasonic ERJ-6GEYJ472V
Res Thick Film 0805 4.7K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERJ-6GEYJ472V.
Upverter
Technical Drawing2 páginas7 anos atrás
Panasonic
Jameco
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+249%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
EE Concierge
SímboloPegada
SnapEDA
3DBaixar
Peças alternativas
Esta peça
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
4.7 kΩ
4.7 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Peças relacionadas
Res Thick Film 0805 4.7K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 4.7K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 4.7K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
125mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 4.7kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 5.1K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 4.3K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Descrições
Descrições de Panasonic ERJ-6GEYJ472V fornecidas pelos seus distribuidores.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 4700ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
ERJ Series 0805 4.7 kOhm 0.125 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 4.7kOhm ±200ppm/C
Resistor;Thick Film;SMT;0805;1/10W;5%;Cut Tape;4.7Kohm
Thick Film Chip Resistor, 4700 ½, 5 %, 0.125 W
Panasonic SCT
SMD Thick Film 0805 0,125W 5% 4K7 Taped
Panasonic ERJ6GEYJ472V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 2 x 1.25 x 0.6 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Housing type: 0805 Resistor type: Thick Film Power Rating: 125 mW Rated voltage: 150 V Resistance: 4.7 kOhm
RES, 4K7, 5%, 0.125W, 0805; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 4.7kohm; Product Range: ERJ6GE Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Mater; Available until stocks are exhausted Alternative available
Resistance:4.7kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125mW; Resistor Case / Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:ERJ-6GE Series; Voltage Rating:150V RoHS Compliant: Yes
Nomes alternativos do fabricante
  • PAN
  • Panasonic Electronic Components
  • PANASONI
  • Panasonic Electric Works
  • PANASON
  • PANA
  • PANAS
  • PANASO
  • PANSONIC
  • Panasonic Industrial Automation Sales
  • PANASONIC INDUSTRIAL
  • Panasonic Industrial Devices
  • PANASONIC BATTERIES
  • PANASONIC CORPORATION
  • PANASOINC
  • PANASONIC CORP
  • PANISONIC
  • PANOSONIC
  • MATSUSHITA PANASONIC
  • PANASONC
  • PANASOIC
  • AROMAT CORP
  • PEW
  • PANASONIC/MATSUSHITA
  • PANS
  • Panasonic Industrial Devices
  • Panasonic Corporation of North America
Números alternativos de peça
Esta peça pode ser conhecida por estes números alternativos de peça:
  • ERJ-6GEYJ-472V
  • ERJ-6GEYJ472V.
  • ERJ6GEYJ 472V