Panasonic ERJ-3GEYJ824V
Res Thick Film 0603 820K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERJ-3GEYJ824V.
Panasonic
Datasheet0 páginashá 0 anos
JRH Electronics
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-0.77%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
SímboloPegada
Baixar
TraceParts
3DBaixar
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
820 kΩ
820 kΩ
820 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-09-24
Peças relacionadas
Res Thick Film 0603 820K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 820000ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 750K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
100mW Thick Film Resistors ±200ppm/℃ ±5% 750kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603JR-07820KL
RC Series 0603 0.1 W 820 kOhm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Descrições
Descrições de Panasonic ERJ-3GEYJ824V fornecidas pelos seus distribuidores.
Avnet Japan
ERJ FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 820kOhm 0.1W 1/10W
ERJ Series 0603 820 kOhm 0.1 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
SMD THICK FILM RESISTOR 0603 822K (REEL)
Panasonic ERJ3GEYJ824V - General Purpose Chip Resistors
RES, 820K, 5%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 820kohm; Product Range: ERJ3GE Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Ele; Available until stocks are exhausted Alternative available
Res, Thick Film, 820K, 5%, 0.1W, 0603, Reel; Resistance:820Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ3GEYJ824V