Panasonic ERJ-1TRQF3R6U
Res Thick Film 2512 3.6 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERJ-1TRQF3R6U.
Panasonic
Datasheet4 páginas9 anos atrás
RS (Formerly Allied Electronics)
JRH Electronics
element14 APAC
Future Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-0.73%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-10-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Peças relacionadas
Res Thick Film 2512 3.3 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2512 3.9 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 2512 3.74 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 3.4ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 3.32ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Res Thick Film 2512 3.92 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrições
Descrições de Panasonic ERJ-1TRQF3R6U fornecidas pelos seus distribuidores.
ERJ Series 2512 3.6 Ohm 1 W ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Resistor, thick film, SMD 2512 (6330), 3.6 Ω, 1 W, ±1 %, ERJ1TRQF3R6U
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 3.6ohm, 1.8974V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
THICK FILM LOW OHMIC SMNT RESISTOR 2512 CASE 3.6OHM +/-1% 1W +/-100PPM/DEGC
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm 1W 3.6Ohm ±100ppm/C
Panasonic ERJ1TRQF3R6U - Current Sensing Chip Resistors
RESISTOR, 2512, 3R6, 1%, 1W; Resistance:3.6ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; ;RoHS Compliant: Yes