Panasonic ERJ-12ZYJ222U
Res General Purpose Thick Film 2010 2.2k Ohm 5% 3/4W ±200ppm/°C Molded Emboss T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERJ-12ZYJ222U.
IHS
Datasheet7 páginas5 anos atrás
Newark
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+3.58%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
SnapEDA
Resistance
2.2 kΩ
2.2 kΩ
2.2 kΩ
Case/Package
2010
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Peças relacionadas
Res Thick Film 2010 2.2K Ohm 5% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Blister T/R
Res Thick Film 2010 2.2K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 2010 2.4K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010JK-072K2L
750mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±5% 2.2kΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2010JK-072KL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 2kΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2010JK-072K4L
Res Thick Film 2010 2.4K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Descrições
Descrições de Panasonic ERJ-12ZYJ222U fornecidas pelos seus distribuidores.
Avnet Japan
Resistor;Thick Film;Res 2.2 Kilohms;Pwr-Rtg 0.75 W;Tol 5%;SMT;2010;Cut Tape
ERJ Series 2010 2.2 kOhm 0.75 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 2200ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 2.2kOhm ±200ppm/C
Thick Film Chip Resistor, 2200 ½, 5 %, 0.75 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ12ZYJ222U - General Purpose Chip Resistors
Resistance:2.2kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:750mW; Resistor Case / Package:2010 [5025 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:ERJ-12Z Series; Voltage Rating:200V RoHS Compliant: Yes