onsemi P6KE22CA
P6KE Series 18.8 V 600 W Bi-Directional Transient Voltage Suppressor Diode
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para onsemi P6KE22CA.
IHS
Datasheet7 páginas6 anos atrás
Datasheet6 páginas12 anos atrás
onsemi
element14 APAC
Farnell
_legacy Avnet
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
SímboloPegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date1999-01-01
Peças relacionadas
BournsSMBJ18CA
TVS Diode, SMBJ Series, Bidirectional, 18 V, 29.2 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
Diodes Inc.SMBJ18CA-13-F
SMBJ18CA Series 600 W 18 V Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AA
BournsSMBJ17CA
21.8A 600W 27.6V 18.9V Bidirectional 17V SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
onsemiSMBJ18CA
600 W Bi-Directional 29.2 V SMT Transient Voltage Suppressor Diode - DO-214AA
Diodes Inc.SMBJ17CA-13-F
Tvs Diode, 600W, 17V, Bidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ17CA-13-F
LittelfuseTPSMB22CA
TVS Diode Single Bi-Dir 18.8V 600W Automotive AEC-Q101 2-Pin SMB T/R
Descrições
Descrições de onsemi P6KE22CA fornecidas pelos seus distribuidores.
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 18.8V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-15
DO-15 1 Through Hole Single (Type) Tvs Diode 30.6V 5muA 3.56mm 600W
Diode TVS Single Bi-Dir 18.8V 600W 2-Pin DO-15 T/R
FAIRCHILD SEMICONDUCTOR P6KE22CA TVS Diode, P6KE2 Series, Bidirectional, 18.8 V, 30.6 V, DO-15, 2 Pins
TVS Diode; Reverse Stand-Off Voltage, VRWM:18.8V; Clamping Voltage Max, Vc:30.6V; Package/Case:DO-15; Breakdown Voltage, Vbr:20.9V; Diode Type:Bidirectional TVS; Leaded Process Compatible:Yes; No. of Lines Protected Max:1 ;RoHS Compliant: Yes
DIODE, TVS, 22V, 600W; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm:18.8V; Breakdown Voltage Range:20.9V to 23.1V; Clamping Voltage Vc Max:30.6V; Diode Configuration:Bidirectional; Peak Pulse Current Ippm:30.6A; Diode Case Style:DO-15; No. of Pins:2; Power Dissipation Pd:5W; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Alternate Case Style:DO-204AC; Body Diameter:3.56mm; Breakdown Voltage:22V; Breakdown Voltage Max:23.1V; Breakover Voltage Min:20.9V; Diode Type:TVS, Bidirectional; External Length / Height:7.62mm; Leakage Current:5µA; Operating Temperature Range:-65°C to +175°C; Package / Case:DO-15; Peak Pulse Power:600W; Power Dissipation Pd:5W; Reverse Leakage Current Max:5µA; Stand-off Voltage:18.8V; Termination Type:Axial Leaded; Test Current:1mA; Uni / Bi Directional Polarity:Bidirectional