onsemi MBRS4201T3G
Schottky Power Rectifier, Surface Mount, Fast Soft-Recovery, 4.0 A, 200 V
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para onsemi MBRS4201T3G.
IHS
Datasheet7 páginas4 anos atrás
Upverter
JRH Electronics
onsemi
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-10.59%
SímboloPegada
3DBaixar
EE Concierge
SímboloPegada
SnapEDA
Pegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SMC
SMC
Forward Voltage
610 mV
890 mV
890 mV
Reverse Voltage (DC)
Forward Current
4 A
3 A
3 A
Max Reverse Leakage Current
350 nA
Reverse Recovery Time
35 ns
35 ns
Capacitance
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2005-08-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Peças relacionadas
Schottky Power Rectifier, Surface Mount, Fast Soft-Recovery, 3.0 A, 200 V
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 3A, 60V V(RRM), Silicon, DO-214AB
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 3A, 100V V(RRM), Silicon, DO-214AB
DIODE, SCHOTTKY BARRIER, VR 60V, IF 4A, PKG SMC, VF 0.74V, TJ +175DEGC, CS 125A, IR 10MA
onsemiSS36
SS36 Series 750 mV 3 A 60 V Max Reverse Voltage Schottky Rectifier - DO-214AB
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 3A, 100V V(RRM), Silicon
Descrições
Descrições de onsemi MBRS4201T3G fornecidas pelos seus distribuidores.
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 4A, 200V V(RRM), Silicon
ON SEMI MBRS4201T3G, SMT SCHOTTKY DIODE, 200V 4A, 35NS, 2-PIN DO-214AB
Rectifier Diode Schottky 200V 4A 35ns 2-Pin SMC T/R
Schottky Rectifier, 4A, 200V, 403; Repetitive Peak Reverse Voltage:200V; Average Forward Current:4A; Diode Configuration:Single; Diode Case Style:Do-214Ab (Smc); No. Of Pins:2Pins; Forward Voltage Max:860Mv; Qualification:Aec-Q101 Rohs Compliant: Yes |Onsemi MBRS4201T3G.