Omron E2E-X14MD1-M1
Proximity sensor, inductive, M18, non-shielded, 14mm, DC, 2-wire, NO, connector M12
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Omron E2E-X14MD1-M1.
Electro Sonic
Datasheet35 páginas7 anos atrás
Datasheet35 páginas6 anos atrás
Datasheet96 páginas3 anos atrás
Datasheet34 páginas13 anos atrás
Newark
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Peças relacionadas
Proximity sensor, inductive, M18, unshielded, 14mm, DC, 2-wire, NO, M12 Connector
Proximity Sensor Inductive NO 1.4cm 10V to 30VDC
Proximity Sensor 16 mm 10-30V DC 2-Wire DC Nickel Plated Brass 2m Cable 18 mm
Descrições
Descrições de Omron E2E-X14MD1-M1 fornecidas pelos seus distribuidores.
NO Barrel Inductive Proximity Sensor,M18,14 mm Detection Range,12 to 24V dc,IP67
Inductive Proximity General Purpose Sensor 18 mm Dia.
Inductive Proximity Sensor, 14Mm, 24Vdc; Sensor Type:Inductive Proximity Sensor; Operating Temperature Max:70°C; Supply Voltage Min:12Vdc; Supply Voltage Max:24Vdc; Sensor Output Type:2-Wire, No; Sensor Terminals:M12 Connector Rohs Compliant: No |Omron Industrial Automation E2EX14MD1M1