Ohmite D12K25RE
Adjustable Tap Power Resistors 12watts 25OHMS ADJ 10% Tubular Ceramic
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Ohmite D12K25RE.
Farnell
Datasheet2 páginas5 anos atrás
Sager Electronics
Electro Sonic
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Peças alternativas
Esta peça
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
1,925
Authorized Distributors
6
Resistance
25 Ω
25 Ω
Mount
Chassis Mount
Bolt, Chassis Mount
Case/Package
Radial
Termination
Lug
Lug
Number of Turns
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
12 W
12 W
Composition
Temperature Coefficient
260 ppm/°C
260 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.31.00.00
Introduction Date2006-04-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Peças relacionadas
OhmiteD12K25R
Potentiometer, Wire Wound, 12W, 25ohm, 565V, 10% +/-Tol, 260ppm/Cel
OhmiteD25K25RE
Res Wirewound 25 Ohm 10% 25W ±260ppm/C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
OhmiteD50K25RE
Res Wirewound 25 Ohm 10% 50W ±260ppm/C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
OhmiteD50K25R
Potentiometer, Wire Wound, 50W, 25ohm, 1625V, 10% +/-Tol, 260ppm/Cel
OhmiteD25K25R
Potentiometer, Wire Wound, 25W, 25ohm, 625V, 10% +/-Tol, 260ppm/Cel
Descrições
Descrições de Ohmite D12K25RE fornecidas pelos seus distribuidores.
Res Wirewound 25 Ohm 10% 12W ±260ppm/°C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
Wirewound Resistors - Chassis Mount 12watt 25ohm 10% Tubular Ceramic
RESISTOR;WIREWOUND;RES 25 OHMS;PWR-RTG 12 W;TOL 10%;LUG;ADJUSTABLE TUBULAR
Resistor;25Ohms;Wirewound;Adjustable Rad
RS APAC
ADJ PWR RES 25 OHM 12W CHAS MT
RESISTOR WIREWOUND, 25OHM, 12W, 10%; Res; RESISTOR WIREWOUND, 25OHM, 12W, 10%; Resistance:25ohm; Resistance Tolerance:± 10%; Power Rating:12W; Temperature Coefficient:± 260ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; MSL:MSL 1 - Unlimited; Body Material:Ceramic