Nichicon UVZ2A220MED1TD
Cap Aluminum Lytic 22uF 100V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 93mA 1000h 105C Ammo
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Nichicon UVZ2A220MED1TD.
IHS
Datasheet2 páginas16 anos atrás
Future Electronics
Newark
ODG (Origin Data Global)
element14
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-99.86%
Stock
91,086
Authorized Distributors
2
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
93 mA
93 mA
93 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
Peças relacionadas
United Chemi-ConEKMQ101ELL220MF11D
Cap Aluminum Lytic 22uF 100V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 93mA 1000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKMQ101ETC220MF11D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF
PanasonicECA2AHG220
Cap Aluminum 22uF 100V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 93mA 1000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKMG101ELL220MHB5D
Cap Aluminum Lytic 22uF 100V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 93mA 1000h 105°C Bulk
PanasonicECA2AHG220B
Panasonic ECA2AHG220B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
NichiconURZ2A220MPD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
Descrições
Descrições de Nichicon UVZ2A220MED1TD fornecidas pelos seus distribuidores.
22uF 100V 卤20% 93mA@120Hz Plugin,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
VZ Series 22 F 100 V 105 °C Ø6.3x11mm LS=2.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
CAP ALUM 22UF 20% 100V RADIAL / 22 µF 100 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 22UF, 1; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 22UF, 100V, 20%, RADIAL; Capacitance: 22µF; Voltage(DC): 100V; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: PC Pin; Lifetime @ Temperature: 1000
Aluminum Electrolytic Capacitor, 22Uf, 100V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Vz; Capacidad:22Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:100V; Diámetro:6.3Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Resistencia Esr:- |Nichicon UVZ2A220MED1TD