Nichicon UVZ1V330MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 35V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Nichicon UVZ1V330MDD1TD.
IHS
Datasheet2 páginas16 anos atrás
Newark
Future Electronics
element14
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-49.07%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 mΩ
80 mΩ
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
75 mA
175 mA
175 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-07-31
LTD Date2023-11-30
Peças relacionadas
United Chemi-ConEKMG350ELL330ME11D
Cap Aluminum Lytic 33uF 35V 20%( 5 X 11mm) Radial 2mm 75mA 1000h 105C Bulk
PanasonicECA-1VHG330
Cap Aluminum 33uF 35V 20% Radial 105°C Bulk
UPW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 33muF 25V
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PX 35V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Descrições
Descrições de Nichicon UVZ1V330MDD1TD fornecidas pelos seus distribuidores.
Cap Aluminum Lytic 33uF 35V 20% (5 X 11mm) Radial 5mm 75mA 1000h 105C Ammo
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 33UF, 35V, 20%, RADIAL; Capacitance: 33µF; Voltage Rating: 35V; Product Range: VZ Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 5mm; Lead
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
VZ Series 33 F 35 V 105 °C Ø 5 x 11 mm LS=2mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Capacitor Alum Elec, 33Uf, 35V, 20%, Radial; Capacitance:33Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:5Mm; Series:Vzrohs Compliant: Yes |Nichicon UVZ1V330MDD1TD