Nichicon UVZ1E330MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 25V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Nichicon UVZ1E330MDD1TD.
Newark
element14
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.51%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
Stock
6,411
Authorized Distributors
2
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.2 Ω
1.2 Ω
Life (Hours)
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
68 mA
54 mA
54 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-11-30
LTD Date2023-11-30
Peças relacionadas
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF
UPW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 33muF 25V
NichiconUKT1E330MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKT 25V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConEKMG250ELL330ME11D
33uF 25V ±20% 120.6mA@100kHz Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicECE-A1EKS330
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KS 25V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Descrições
Descrições de Nichicon UVZ1E330MDD1TD fornecidas pelos seus distribuidores.
NICHICON UVZ1E330MDD1TD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 33UF, 25V, 20%, RADIAL
Cap Aluminum Lytic 33uF 25V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 68mA 1000h 105C Ammo
33uF 25V 卤20% 68mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 33UF, 25V, 20%, RADIAL; Capacitance: 33µF; Voltage Rating: 25V; Product Range: VZ Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 5mm; Lead Spacing: 2mm; Height: 11mm
Capacitor Alum Elec, 33Uf, 25V, 20%, Radial; Capacitance:33Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:5Mm; Series:Vzrohs Compliant: Yes |Nichicon UVZ1E330MDD1TD