Nichicon UVZ1E101MED1TA
UVZ Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.248Dia 6.30mm 卤20% 100muF 25V
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Nichicon UVZ1E101MED1TA.
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
Pegada
3DBaixar
Stock
14,250
Authorized Distributors
1
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.321 Ω
2.321 Ω
Life (Hours)
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
140 mA
164 mA
164 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 25V 100muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConEKMQ250ELL101ME11D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
PanasonicECA1EHG101
PanasonicECA-1EHG101B
Panasonic ECA1EHG101B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Descrições
Descrições de Nichicon UVZ1E101MED1TA fornecidas pelos seus distribuidores.
Cap Aluminum Lytic 100uF 25V 20% (6.3 X 11mm) Radial 5mm 140mA 1000h 105C Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 100uF 25V 20% 105c
Aluminum Electrolytic Capacitor 100Uf, 25V, 20%, Radial, Full Reel; Capacitance:100Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVZ1E101MED1TA