Nichicon UVY1E682MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 25V 6800muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Nichicon UVY1E682MHD.
IHS
Datasheet5 páginas3 anos atrás
Newark
Nichicon SCT
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-6.51%
Stock
2,569
Capacitance
6.8 mF
6.8 mF
6.8 mF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
1.85 A
1.85 A
1.85 A
Height - Seated (Max)
37.4904 mm
37.0078 mm
37.0078 mm
Peças relacionadas
United Chemi-ConEKMG250ELL682MMP1S
Cap Aluminum Lytic 6800uF 25V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 2040mA 1000h 105°C Bulk
Cornell DubilierLP682M025C5P3
Cap Aluminum 6800uF 25V 20% (25 X 35mm) Snap-In 10mm 0.073 Ohm 1940mA 1000h 105°C
PanasonicECA-1EM682
Cap Aluminum 6800uF 25V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 1750mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-1EHG682
Cap Aluminum 6800uF 25V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 2040mA 2000h 105°C Bulk
KYOCERA AVXUVR1E682MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 25V 6800muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
PX Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.630Dia 16.00mm ±20% 6800muF 25V
Descrições
Descrições de Nichicon UVY1E682MHD fornecidas pelos seus distribuidores.
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 6800UF 25 V, VY SERIES 1000H 16 (DIA.) X 35.5MM
Cap Aluminum Lytic 6800uF 25V 20% (16 X 35.5mm) Radial 7.5mm 1850mA 1000h 105C Bulk
6800uF 25V 卤20% 1.85A@120Hz Plugin,D16xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 6800uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elect, 6800Uf, 25V, 20%, Radial; Capacitance:6800Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVY1E682MHD