Nichicon UVY1E471MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 25V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Nichicon UVY1E471MPD1TD.
IHS
Datasheet2 páginas6 anos atrás
Future Electronics
TME
Tendência de 3 meses:
+0.30%
Stock
4,465
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
380 mA
380 mA
380 mA
Height - Seated (Max)
13.9954 mm
13.4874 mm
13.4874 mm
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
United Chemi-ConEKMG250ELL471MJC5S
Cap Aluminum Lytic 470uF 25V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 380mA 1000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKMG250ETD471MJC5S
Cap Aluminum Lytic 470uF 25V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 380mA 1000h 105°C Ammo Pack
United Chemi-ConEKMG250EMC471MJC5S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF
PanasonicECA1EHG471
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA1EHG471B
Cap Aluminum Lytic 470uF 25V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 380mA 2000h 105C Automotive Ammo
PanasonicECA-1EHG471E
NHG Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.394Dia 10.00mm ±20% 470muF 25V
Descrições
Descrições de Nichicon UVY1E471MPD1TD fornecidas pelos seus distribuidores.
Cap Aluminum Lytic 470uF 25V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 380mA 1000h 105C Ammo
470uF 25V 卤20% 380mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec, 470Uf, 25V, 20%, Radial; Capacitance:470Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm; Product Diameter:10Mm; Product Height:12.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVY1E471MPD1TD