Nichicon UVY1E102MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 25V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Nichicon UVY1E102MPD1TD.
Newark
Datasheet2 páginas6 anos atrás
Datasheet2 páginas11 anos atrás
HQonline
Farnell
Future Electronics
TME
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-5.46%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
Stock
33,822
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
49 mΩ
49 mΩ
Life (Hours)
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
610 mA
680 mA
680 mA
Height - Seated (Max)
17.4752 mm
17.5006 mm
17.5006 mm
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
KYOCERA AVXUVZ1E102MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 25V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
KYOCERA AVXUVZ1E102MPD1TD
United Chemi-ConEKMG250ELL102MJ20S
Cap Aluminum Lytic 1000uF 25V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 680mA 1000h 105°C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URZ 25V 1000muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
United Chemi-ConEKMQ250ETD102MJ16S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConKMG25VB102M10X20LL
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF
Descrições
Descrições de Nichicon UVY1E102MPD1TD fornecidas pelos seus distribuidores.
1000uF 25V 卤20% 610mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Electrolytic capacitor; 1000uF; 25V; 105deg.C; 10x16 r=5mm; 20%; 1000h
VY Series 100 F 25 V 105 °C Ø 10 x 16 mm LS=5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Cap Aluminum Lytic 1000uF 25V 20%( 10 X 16mm) Radial 5mm 610mA 2000h 105C Ammo
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 1000UF, 25V, 20%, RADIAL; Capacitance:1000µF; Voltage(DC):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spa
Aluminum Electrolytic Capacitor, 1000Uf, 25V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Vy; Capacidad:1000Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:25V; Diámetro:10Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:16Mm |Nichicon UVY1E102MPD1TD