Nichicon UVY1C331MED1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Nichicon UVY1C331MED1TD.
Newark
Datasheet2 páginas6 anos atrás
Datasheet2 páginas11 anos atrás
Datasheet2 páginas16 anos atrás
Future Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-1.42%
Pegada
3DBaixar
Stock
18,122
Authorized Distributors
6
Capacitance
330 µF
330 µF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
Ripple Current
225 mA
225 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-11-30
LTD Date2023-11-30
Peças relacionadas
PanasonicECA1CHG331
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 16V 330muF 卤20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicECA-1CHG331B
PanasonicECA-1CHG331BJ
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded Al Lytic Cap Radial NHG Series 105C
Capacitor Aluminum 330uF 16VDC 20% 8 X 11.5mm RDL 3.5mm 265mA 1000 hr Ammo Pack
United Chemi-ConEKMG160ELL331MHB5D
Cap Aluminum Lytic 330uF 16V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 260mA 1000h 105°C Bulk
Descrições
Descrições de Nichicon UVY1C331MED1TD fornecidas pelos seus distribuidores.
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 16V 330muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Cap Aluminum Lytic 330uF 16V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 225mA 1000h 105C Ammo
330uF 16V 卤20% 337.5mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Capacitor Alum Elec, 330Uf, 16V, 20%, Radial; Capacitance:330Μf; Voltage(Dc):16V; Capacitance Tolerance:± 20%; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2.5Mm; Product Diameter:6.3Mm; Product Height:11Mmrohs Compliant: Yes |Nichicon UVY1C331MED1TD