Nichicon UUA1A471MNL1GS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Surface Mount, 4141
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Nichicon UUA1A471MNL1GS.
Tendência de 3 meses:
+75.09%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
Pegada
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
10,977
Authorized Distributors
5
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
2000 hours
Ripple Current
320 mA
351 mA
351 mA
Height - Seated (Max)
10.0076 mm
10.4902 mm
10.4902 mm
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2004-09-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUL 10V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCD 10V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
United Chemi-ConEMVE100ADA471MHA0G
Cap Aluminum Lytic 470uF 10V 20%( 8 X 10mm) SMD 320mA 2000h 105C Automotive T/R
United Chemi-ConEMVA100ADA471MHA0G
Cap Aluminum Lytic 470uF 10V 20% (8 X 10mm) SMD 280mA 2000h 85°C Cardboard T/R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWD 10V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEE-FK1A471GP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 10V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Descrições
Descrições de Nichicon UUA1A471MNL1GS fornecidas pelos seus distribuidores.
Long Life Assurance Chip Type, 470 μ F, 10 V, -55°C to 105°C, RoHS
Nichicon SCT
470¦ÌF 10V ¡À20% 5000h@ 105¡ãC 320mA@ 120Hz 10.3mm*10.3mm*10mm
Radial Can - SMD UUA 10V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Capacitor Alum Elect, 470Uf, 10V, 20%, Smd, Full Reel; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:470Μf; Voltage(Dc):10V; Esr:-; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Product Range:Uua Series; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UUA1A471MNL1GS