KYOCERA AVX UPJ1J391MHD6TN
390uF 63V 卤20% 1.17A@120Hz Plugin, D16xL21.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para KYOCERA AVX UPJ1J391MHD6TN.
Stock
1
Authorized Distributors
1
Capacitance
390 µF
390 µF
390 µF
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.17 A
1.17 A
1.17 A
Height - Seated (Max)
21.4884 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
NichiconUPJ1K391MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 80V 390muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
UPM Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.630Dia 16.00mm ±20% 390muF 63V
PanasonicEEU-FC1H391
Cap Aluminum 390uF 50V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1480mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-FC1H391B
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 50V 390muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Wurth Elektronik860080678018
WCAP-ATLI Aluminum Electrolytic Capacitors
Descrições
Descrições de KYOCERA AVX UPJ1J391MHD6TN fornecidas pelos seus distribuidores.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 390UF 20% 63V RADIAL TH