Nichicon UPJ1H821MHD6TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 50V 820muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Nichicon UPJ1H821MHD6TN.
IHS
Datasheet7 páginas6 anos atrás
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-0.12%
Stock
849
Authorized Distributors
4
Capacitance
820 µF
820 µF
820 µF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
42 mΩ
42 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.53 A
2.42 A
2.42 A
Height - Seated (Max)
21.4884 mm
19.9898 mm
19.9898 mm
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
NichiconUPM1H821MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 50V 820muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
KYOCERA AVXUPM1H821MHD6TN
PanasonicEEU-FC1V821L
Cap Aluminum 820uF 35V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1945mA 5000h 105°C Bulk
NichiconUPJ1V821MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 35V 820muF 卤20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicEEU-FC1J821S
Cap Aluminum 820uF 63V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 2585mA 5000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKZE630ELL821MM25S
Cap Aluminum Lytic 820uF 63V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 2800mA 5000h 105°C Bulk
Descrições
Descrições de Nichicon UPJ1H821MHD6TN fornecidas pelos seus distribuidores.
820uF 50V 43m惟 卤20% 1.53A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
820¦ÌF 50V ¡À20% 7.5mm 5000h@ 105¡ãC 1.53A@ 120Hz,1.81A@ 10kHz 21.5mm
CAP ALUM 820UF 20% 50V RADIAL TH