Nichicon UHE1V471MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 35V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Nichicon UHE1V471MPD1TD.
IHS
Datasheet5 páginas8 anos atrás
element14 APAC
Newark
Future Electronics
ODG (Origin Data Global)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+1.58%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
Pegada
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
180 mΩ
19 mΩ
19 mΩ
Life (Hours)
7000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.05 A
2.18 A
2.18 A
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
470uF 35V ±20% Plugin,D10xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConEKY-350ELL471MJ20S
KY Series 470 uF 35 V ±20 % Through Hole Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR YXH 25V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
United Chemi-ConEKY-350ETD471MJ20S
KY Series 470 uF 35 V 20 % Radial Through Hole Aluminum Electrolytic Capacitor
PanasonicEEUFR1V471L
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 35V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEUFR1V471LB
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
Descrições
Descrições de Nichicon UHE1V471MPD1TD fornecidas pelos seus distribuidores.
470uF 卤20% Plugin,D10xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITORS - 35VOLTS 470UF, SMALL PACKAGE, HI REL, LOW I
Aluminum Electrolytic Capacitors-DIP DIP,D10xL20mm 470µF ±20% Ф10.00 x 20.00mm 35V 46mΩ 1.4A 7000Hrs@105℃
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
UHE Series 35 v 470 uf 105'c 10x20mm Ls=5mm 7k Hours ammo Radial Electrolytic
Cap Aluminum Lytic 470uF 35V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 1.4A 7000h 105C Ammo
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 470UF, 35V, 20%, RADIAL; Capacitance:470µF; Voltage(DC):35V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:1000 hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacin
Aluminum Electrolytic Capacitor, 470Uf, 35V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie He; Capacidad:470Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:35V; Diámetro:10Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:20Mm |Nichicon UHE1V471MPD1TD