KYOCERA AVX UHE1J821MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 63V 820muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para KYOCERA AVX UHE1J821MHD6.
Future Electronics
Datasheet6 páginas3 anos atrás
Datasheet5 páginas16 anos atrás
Datasheet5 páginas18 anos atrás
ODG (Origin Data Global)
HQonline
Newark
DigiKey
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-1.21%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
12,282
Authorized Distributors
6
Capacitance
820 µF
820 µF
820 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
10000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.17 A
2.8 A
2.8 A
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
26.4922 mm
26.4922 mm
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 820UF, 80V, 20%, RADIAL
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 50V 820muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConEKYA500ELL821MK25S
Cap Aluminum Lytic 820uF 50V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1950mA 10000h 105C Bulk
United Chemi-ConELXY500ELL821ML25S
Cap Aluminum Lytic 820uF 50V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 1880mA 8000h 105°C Bulk
820uF 50V ±20% Plugin,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
820uF 50V ±20% Plugin,D12.5xL30mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Descrições
Descrições de KYOCERA AVX UHE1J821MHD6 fornecidas pelos seus distribuidores.
Cap Aluminum Lytic 820uF 63V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 1560mA 10000h 105C Bulk
820uF 卤20% Plugin,D18xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
HE Series 820uF 63V 105°C Ø16x31.5 mm LS=7.5 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
In-Line Aluminum Electrolytic Capacitor
CAP ALUM 820UF 20% 63V RADIAL / 820 µF 63 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
Aluminum Electrolytic Capacitor, 820Uf, 63V, 20%, Radial; Capacitance:820Μf; Voltage(Dc):63V; Capacitance Tolerance:± 20%; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm; Product Diameter:16Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHE1J821MHD6