Nichicon UHE1E681MHD6TO
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 25V 680muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Nichicon UHE1E681MHD6TO.
Newark
Datasheet5 páginas8 anos atrás
Datasheet5 páginas11 anos atrás
Farnell
element14 APAC
element14
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+44.44%
Stock
17,251
Capacitance
680 µF
680 µF
680 µF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
160 mΩ
160 mΩ
160 mΩ
Life (Hours)
10000 hours
10000 hours
Ripple Current
1.0875 A
1.0875 A
1.0875 A
Height - Seated (Max)
16.51 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
United Chemi-ConEKYB250ELL681MJ16S
Cap Aluminum Lytic 680uF 25V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 1.4A 10000h 105C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 680uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEKZM250ELL681MJ16S
United Chemi-ConEKY-250ELL681MJ20S
Cap Aluminum Lytic 680uF 25V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 1400mA 7000h 105°C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 25V 680muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicEEUFC1E681
FC Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.394Dia 10.00mm 卤20% 680muF 25V
Descrições
Descrições de Nichicon UHE1E681MHD6TO fornecidas pelos seus distribuidores.
680uF 25V 49m惟 卤20% 1.088A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Cap Aluminum Lytic 680uF 25V 20%( 12.5 X 15mm) Radial 5mm 1450mA 10000h 105C Ammo
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 680UF, 25V, 20%, RADIAL; Capacitance:680µF; Voltage(DC):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:1000 hours @ 85°C; Polarity:
Aluminum Electrolytic Capacitor, 680Uf, 25V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie He; Capacidad:680Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:25V; Diámetro:12.5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:15Mm |Nichicon UHE1E681MHD6TO