Nichicon UHE1A122MPD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1200uF
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Nichicon UHE1A122MPD1TD.
IHS
Datasheet5 páginas8 anos atrás
Newark
Farnell
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Stock
20,341
Authorized Distributors
4
Capacitance
1.2 mF
1.2 mF
1.2 mF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
180 mΩ
180 mΩ
180 mΩ
Life (Hours)
6000 hours
6000 hours
Ripple Current
1.4 A
1.12 A
1.12 A
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
19.9898 mm
19.9898 mm
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
PanasonicEEUFM1A122
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FM 10V 1200muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
NichiconUPW1A122MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 10V 1200muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEUFM1A122B
Panasonic EEUFM1A122B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
United Chemi-ConEKY-100ELL122MJ20S
1200uF 10V 46mΩ ±20% 840mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUHV1A122MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHV 10V 1200muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEUFC1A122B
Panasonic EEUFC1A122B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Descrições
Descrições de Nichicon UHE1A122MPD1TD fornecidas pelos seus distribuidores.
1200uF 10V 46m惟 卤20% 1.12A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Cap Aluminum Lytic 1200uF 10V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 1400mA 6000h 105C Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitor, 1200Uf, 10V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie He; Capacidad:1200Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:10V; Diámetro:10Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:20Mm |Nichicon UHE1A122MPD1TD
CAPACITOR ALUM ELEC, 1200UF, 10V, RADIAL; CAPACITOR ALUM ELEC, 1200UF, 10V, RADIAL; Capacitance:1200µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:10V; ESR:0.18ohm; Height:20mm; Diameter:10mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:5mm