Nichicon UFW0J682MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 6.3V 6800muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Nichicon UFW0J682MHD.
IHS
Datasheet4 páginas3 anos atrás
Newark
Nichicon SCT
TME
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-0.23%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
2,374
Authorized Distributors
5
Capacitance
6.8 mF
6.8 mF
6.8 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.6 A
1.27 A
1.27 A
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
Peças relacionadas
NichiconUKW0J682MHD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 6800uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConESMG6R3ELL682MK25S
Cap Aluminum Lytic 6800uF 6.3V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1915mA 2000h 85°C Bulk
NichiconUVR0J682MHD
Cap Aluminum Lytic 6800uF 6.3V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1920mA 2000h 85C Bulk
PanasonicECA-0JHG682
Cap Aluminum 6800uF 6.3V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1350mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicECA-0JM682
Cap Aluminum 6800uF 6.3V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1270mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-0JM682B
Cap Aluminum 6800uF 6.3V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1270mA 2000h 85°C Ammo Pack
Descrições
Descrições de Nichicon UFW0J682MHD fornecidas pelos seus distribuidores.
1.6A@120Hz 卤20% 5mm 6.3V 6800uF Plugin,D12.5xL25mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Capacitor Alum Elect, 6800Uf, 6.3V, 20%, Radial; Capacitance:6800Μf; Voltage(Dc):6.3V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UFW0J682MHD