KYOCERA AVX RL80J102MDN1KX
Cap Aluminum Polymer 1000uF 6.3VDC 20% (8 X 8mm) Radial 3.5mm 0.009 Ohm 5700mA 2000h 105C T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para KYOCERA AVX RL80J102MDN1KX.
Farnell
Datasheet3 páginas5 anos atrás
Datasheet2 páginas16 anos atrás
Datasheet2 páginas9 anos atrás
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-19.08%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
Stock
37,950
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
9 mΩ
15 mΩ
15 mΩ
Ripple Current
5.7 A
205 mA
205 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2009-11-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descrições
Descrições de KYOCERA AVX RL80J102MDN1KX fornecidas pelos seus distribuidores.
CAPACITOR POLYMER ALUMINUM ELECTROLYTIC, 2000H 8 X 8MM, 1000UF 6.3VDC, L8 SERIES
L8 Series Ø 8 x 8 mm 1000 uF 6.3 V Low ESR Radial Aluminum Polymer Capacitor
CONDUCTIVE POLYMER ALUMINUM SOLID ELECTROLYTIC CAPACITOR
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
CAP, 1000µF, 6.3V; Capacitance: 1000µF; Voltage Rating: 6.3V; AE Capacitor Case: Radial Leaded; Product Range: FPCAP RL8 Series; ESR: 0.009ohm; Lifetime @ Temperature: 2000 hours @ 105°C; Operating Temperature Min: -55°C; Opera
Aluminum Electrolytic Capacitor 1000Uf, 6.3V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie L8; Capacidad:1000Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:6.3V; Diámetro:8Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:8Mm |Nichicon RL80J102MDN1KX