Nichicon LGU2G331MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 400V 330muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Nichicon LGU2G331MELA.
Future Electronics
Datasheet5 páginas3 anos atrás
Datasheet5 páginas10 anos atrás
ODG (Origin Data Global)
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-32.88%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
2,971
Authorized Distributors
6
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
3000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.44 A
1.44 A
1.44 A
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
51.9938 mm
51.9938 mm
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Peças relacionadas
PanasonicEET-HD2G331LJ
Cap Aluminum 330uF 400V 20% (35 X 25mm) 10mm 1440mA 3000 hr 105°C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEKMM401VSN331MA30S
Cap Aluminum 330uF 400V 20% (35 X 30mm) Snap-In 10mm 1440mA 3000h 105°C
NichiconLGU2F331MELB
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 315V 330muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Cornell DubilierSLP331M450H5P3
SLP Series 450 V 330 uF ±20 % 35 x 35 mm Snap In Aluminum Electrolytic Capacitor
Descrições
Descrições de Nichicon LGU2G331MELA fornecidas pelos seus distribuidores.
CAPACITOR ALUMINUM ELECTROLYTIC, SNAP IN TERMINAL, 400VOLTS, 330UF, LGU SERIES
Cap Aluminum Lytic 330uF 400V 20% (25 X 50mm) Snap-In 10mm 1440mA 3000h 105C Bulk
LGU Series 400 v 330 uf 105'c 25x50 mm 3K Hours Snap-In Aluminum Electrolytic
卤20% 1.44A@120Hz 10mm 400V 330uF Plugin,D25xL5mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Capacitor Alum Elec 330Uf, 400V, 20%, Snap-In; Capacitance:330Μf; Voltage(Dc):400V; Capacitance Tolerance:± 20%; Lifetime @ Temperature:3000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Product Range:Lgu Series; Product Diameter:25Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon LGU2G331MELA