Nichicon LGU1K392MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 80V 3900muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Nichicon LGU1K392MELA.
IHS
Datasheet5 páginas3 anos atrás
Newark
Nichicon SCT
Tendência de 3 meses:
-0.40%
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
NichiconLGU2A392MELC
Cap Aluminum Lytic 3900uF 100V 20% (35 X 45mm) Snap-In 10mm 3690mA 3000h 105C Bulk
Cornell DubilierSLPX392M063A4P3
Cap Aluminum Lytic 3900uF 63V 20% (22 X 45mm) Snap-In 10mm 0.102 Ohm 3090mA 3000h 85C
PanasonicECO-S1KP392CA
Cap Aluminum 3900uF 80V 20% (25 X 45mm) Snap-In 10mm 0.077 Ohm 3590mA 3000h 85°C Bulk
NichiconLGU1J392MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 63V 3900muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cornell Dubilier380LX392M080J452
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LX 80V 3900muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cornell Dubilier381LX392M063J452
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 63V 3900muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Descrições
Descrições de Nichicon LGU1K392MELA fornecidas pelos seus distribuidores.
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 80volts 3900uF 105c 25x50x10L/S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3900uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elect, 3900Uf, 80V, 20%, Can; Capacitance:3900Μf; Voltage(Dc):80V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:3000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Product Height:50Mmrohs Compliant: Yes |Nichicon LGU1K392MELA