Nichicon LGG2E471MELA30
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGG 250V 470muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Nichicon LGG2E471MELA30.
TME
Future Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-13.09%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
41,952
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
3000 hours
Ripple Current
1.3 A
1.71 A
Height - Seated (Max)
32.004 mm
32.004 mm
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2004-09-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
United Chemi-ConEKMH201VNN471MQ30T
Cap Aluminum Lytic 470uF 200V 20% (25.4 X 30mm) Snap-In 10mm 0.353 Ohm 1410mA 2000h 105°C
Cornell Dubilier381LQ471M200H022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LQ 200V 470muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
United Chemi-ConEKMH201VSN471MQ30S
SERIES: KMH-LU; VOLT: 200; CAP: 470; DIA X LENGTH: 25X29; PACKAGING: SNAP-IN
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEKMH251VNN471MR30T
Cap Aluminum Lytic 470uF 250V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 0.353 Ohm 1570mA 2000h 105°C
NichiconUVK2D471MRD
470uF 200V 卤20% 1.3A@120Hz Plugin,D22xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Descrições
Descrições de Nichicon LGG2E471MELA30 fornecidas pelos seus distribuidores.
CAPACITOR ALUMINUM ELECTROLYTIC, SNAP IN 200VOLTS, 470UF, SMALL FORM FACTOR
Cap Aluminum Lytic 470uF 250V 20% (25 X 30mm) Snap-In 10mm 1300mA 2000h 105C Bulk
GG Series 470 uF 250 V Ø25 x 30 mm Snap-In Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
卤20% 1.3A@120Hz 10mm 250V 470uF Plugin,D25xL30mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS